Vzdělávací kurzy

Vzdělávací kurzy

MAS Krajina srdce, z. s. informuje o připravovaných kurzech.

Kurzy budou začínat v průběhu prosince v zasedací místnosti MAS Krajina srdce /vedle švadlenky/.

  • Kurz angličtiny pro začátečníky a pokročilé
  • Kurz francouzštiny pro začátečníky.
  • Počítačový kurz gramotnosti pro začátečníky
  • Řemeslné kurzy (výroba korálků z fima, výroba wrap náramků, háčkování, patinování).

 

O dalších informacích budeme informovat na stránce: https://www.maskrajinasrdce.cz/cs/aktuality a ve vitrínách Venkovské tržnice.

Cena za 60 minut  - 70Kč


HRA NA KYTARU:

Kurz hry na akustickou kytaru je určen pro začátečníky a mírně pokročilé. Pro školní rok nový bude otevřen pouze cyklus pro začátečníky. Zpravidla začínám s 10ti letými dětmi (přibližně 4. třída). Kurz bude probíhat v prostorách Základní školy v Mladé Vožici a Základní školy v Borotíně. Cena kurzovného je 800,- Kč na 10 lekcí (zpravidla od konce září do konce ledna). Přesný den a čas hodin bude upřesněn na první schůzce přihlášených kytaristů. Po absolvování kurzu děti umí běžně používané akordy zahrát a použít v písničkách. Žánr je rozmanitý: od folkových, trampských, lehčích rockových až po popové písně.  

Jmenuji se Eva Macková. V Mladé Vožici vyučuji hru na kytaru od roku 2002. Kurzem již prošlo mnoho dětí i pár dospělých. Bohužel jsem si nezaznamenávala počty žáků. Od roku 2007 jsem členkou kapely Jakare, ve které hraji na elektrickou kytaru a akordeon. Dva roky jsem působila v pěveckém sboru vožických učitelek.


KURZ HRY NA DECHOVÉ DŘEVĚNÉ NÁSTROJE – zobcové flétny, klarinet, saxofon

Kurz hry na dechové dřevěné nástroje je určen pro děti od předškolního věku do 18ti let.

V novém školním roce bude probíhat výuka v prostorách Základní školy v Mladé Vožici (pro děti od 1. třídy ZŠ a starší) a nově také v prostorách Mateřské školy v Mladé Vožici (pro předškolní děti). Kurz bude probíhat od začátku září do konce června.Cena kurzovného je 100,- Kč za vyučovací hodinu. Den a čas kdy bude výuka probíhat bude upřesněn po domluvě.

V rámci výuky děti absolvují nejen komorní hru, ale také hru v dechovém souboru a základní znalosti hudební nauky. Po celý školní rok se děti účastní celé řady různých vystoupení a akcí nejen v Mladé Vožici, ale i v okolních obcích. Dechový soubor také doprovází dětský pěvecký sbor žáků Základní školy .

V případě zájmu se můžete přihlásit na tel. 607 705 904 nebo mailu mirka.kuk@centrum.cz

Jmenuji se Miroslava Kuklová a hru na dechové dřevěné nástroje vyučuji už od svých studijních let a to především na mladovožicku. Vystudovala jsem hru na klarinet na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Po absolvování studia jsem působila v ZUŠ Třeboň, kde jsem se žáky také účastnila různých soutěží nejen v sólové, ale také v komorní hře a to jak na klarinet, tak na zobcovou flétnu. Dále jsem absolvovala vzdělávací kurzy na zobcovou flétnu. Od roku 2013 vyučuji v ZŠ Mladá Vožice kroužek pěveckého sboru.