Aktuality
ikona článku

ČESKO-SLOVINSKÁ KONFERENCE

Akce se zúčastnilo 30 zástupců českých MAS (z celkového počtu 14 MAS) a 33 zástupců slovinských MAS (z celkového počtu 17 MAS). Seznam všech registrovaných účastníků včetně jejich kontaktů ze Slovinska najdete ZDE a z Česka ZDE

 

Stručný popis akce: Konference byla po ukončení prezence zahájena v 10 hodin úvodními prezentacemi, které byly předneseny v tomto pořadí: Ing. Josef Tabery (MZe), Aleš Zidar (Slovinská síť MAS), Ing. Roman Haken (EHSV), RNDr. Zuzana Guthová (NS MAS ČR). Moderátorem akce byla Ing. Monika Hienlová. Konference byla vedena v anglickém jazyce, přičemž pro jazykovou podporu českým účastníkům byli k dispozici tito tlumočníci: Jan Sochor, Michal Krejčí, Giuseppe Groppi, Zuzana Guthová, Tomáš Drška, Katka Pospíšilová.

Odpolední blok byl věnován workshopu, který byl rozdělen na dvě části:

  1. burza projektů – zde byly na tabulích prezentovány předem připravené projekty, které byly před zahájením akce zaslány organizátorovi. U každého projektu byl prostor pro poznámky, pro vyjádření zájmu o spolupráci a umístění kontaktních údajů či vizitky. Byly zde prezentovány jak české, tak i slovinské nabídky projektů ke spolupráci. V průběhu prvního bloku se všichni přítomní zástupci s projekty seznámili, případně připravili nabídky nové, pokud je před konáním konference nestihli naformulovat a poskytnout organizátorovi. Celkem zde bylo prezentováno 27 projektů, jejichž přehled včetně vyjádřeného zájmu o spolupráci je k dispozici ve spodní části této stránky.
  2. face to face meeting – Po coffee breaku, během kterého organizátoři akce vyhodnotili zájem u jednotlivých projektů, byly ve spodní části konferenčních prostor připraveny stoly s čísly těchto projektů pro jednání konkrétních místních akčních skupiny nad konkrétními projekty spolupráce. MAS se během těchto setkání navzájem představily a projednávaly podrobnosti týkající se těchto projektů, přičemž si navzájem sdělovaly své zkušenosti.

Doprovodný program: Po konferenci se zástupci slovinských MAS vydali na exkurzi do Výrobny perníků Počepice, kde viděli, jak se vyrábí a zdobí perníčky a sami si to mohli vyzkoušet. Výrobna se pyšní značkou Toulava – regionální produkt, která byla zavedena díky projektu spolupráce MAS Krajina srdce, z.s. Zástupci českých MAS navštívili v Táboře Filmovou zbrojnici, kde si kromě návštěvy muzea dali kávu v kavárně Muzea čokolády. Na večeři se zase všichni zástupci MAS vrátili na Monínec, kde během večeře vystoupila jazzová zpěvačka a kontrabasistka Olga Kovaříková se svým klavírním doprovodem.

Propagace a publicita akce: Před vlastním zahájením byly emailem rozeslány pozvánky všem MAS přes rozcestník NS MAS ČR, dále byla pozvánka zveřejněna na webových stránkách organizátora akce www.maskrajinasrdce.cz, kde byl zároveň umístěn registrační formulář. Pozvánka byla dále prezentována na webových stránkách partnera této akce www.mas.podlipansko.cz, který zároveň na podporu akce vydal tiskovou zprávu, která je k dispozici ZDE. V průběhu dne byly pořízeny fotografie, které jsou k dispozici na www.maskrajinasrdce.cz a na facebookových stránkách MAS Krajina srdce. 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
1-mas-krajina-srdce.xlsx 16.8 Kb
10-mas-rozkvet.xlsx 21.6 Kb
11-mas-valassko-horni-vsacko.xlsx 21.4 Kb
12-mas-podlipansko.xlsx 18.5 Kb
13-mas-valassko-horni-vsacko-2.xlsx 20.3 Kb
15-mas-svatojirsky-les-1-.xlsx 18.5 Kb
17-mas-stenbersko.xlsx 21.2 Kb
18-eko-social-cooperative-dobrina.doc 150 Kb
19-ekosocial-farm.doc 144.9 Kb
2-brana-pisecka.xlsx 15.5 Kb
21-lag-posavje-trapist-heritage.doc 157.7 Kb
22-lag-heritage-trails-from-the-turjak-to-the-kolpa.docx 1168.7 Kb
24.-lag-haloze.docx 12.3 Kb
25-toulava-from-tabor-to-slovenia.docx 11.5 Kb
26.-lag-soca-valley.docx 12.1 Kb
3-mas-ceska-kanada-2.xlsx 18.1 Kb
4-mas-ceska-kanada.xlsx 17.9 Kb
5-mas-cesky-raj.xlsx 18.3 Kb
6-mas-cesky-sever.xlsx 18.3 Kb
7-mas-pomalsi.xlsx 18.3 Kb