Aktuality
ikona článku

Ohlédnutí za Venkovskou tržnicí

Záměrem MAS Krajiny srdce je napomáhat zvyšování kvality života obyvatel regionu. Jednoduše řečeno, chceme, aby se lidem v regionu žilo lépe. To byl důvod, proč se MAS zapojila do projektu Venkovská tržnice, jehož cílem je vytvoření informačního systému pro podporu a posílení místní ekonomiky.

Kromě Katalogu podnikatelských subjektů a neziskových organizací Venkovská tržnice nabízí další aplikace. Bazar, ve kterém je možné nabízet, poptávat a směňovat cokoli, ať už se to týká přebytků z vaší zahrady, domácnosti nebo třeba z půdních prostor. Pořadatelé kulturních, sportovních či jiných akcí budou moci využívat Kalendář akcí, regionální producenti zase elektronický obchod. Venkovská tržnice si zakládá na aktuálnosti, multifunkčnosti a regionálním zaměření. Pomoci si můžeme především my sami!

Srdcem celého systému je internetová stránka www.venkovskatrznice.eu. Kromě této internetové aplikace byl do většiny domácností zdarma distribuován tištěný katalog kontaktů na podnikatele a neziskové organizace v regionu. Na těchto stránkách se mohou regionální podnikatelé a neziskové organizace zaregistrovat do katalogu podnikatelů http://venkovskatrznice.eu/krajina-srdce/katalog, přičemž uvedení v katalogu je pro podnikatele a neziskové organizace bezplatné.

Na závěr představení Venkovské tržnice ještě jeden povzbudivý statistický údaj z dosavadního fungování projektu. V průběhu let 2013 - 2014 zaznamenaly internetové stránky www.venkovskatrznice.eu více jak 256 000 přístupů.

Přístup k aktuálním informacím budete mít na http://venkovskatrznice.eu/krajina-srdce/aktuality. Osobní kontakt je možný na telefonních číslech 775 317 801 (Nikola Potušňáková) nebo 775 317 001 (kancelář). Věříme, že projekt Venkovská tržnice vás zaujme a především pomůže vašemu podnikání, aktivitám.

 

Monika Hienlová za tým Venkovská tržnice