Aktuality
ikona článku

Předání certifikátů "TOULAVA - regionální produkt" dalším výrobkům a službám, Sedlčany

V sobotu 19.4.2014 byly předány dalším výrobcům a poskytovatelům služeb certifikáty „Toulava regionální produkt®“. Předání proběhlo v rámci prvního farmářského trhu v Sedlčanech, pořádaného Sdružením obcí Sedlčanska. Certifikáty předávala předsedkyně MAS Krajina srdce Monika Hienlová ve spolupráci s tajemnicí Sdružení obcí Sedlčanska Štěpánkou Barešovou a koordinátorem regionální značky Miroslavem Dlouhým.

Seznam držitelů certifikátu se rozrostl o 7 výrobců a 2 poskytovatele služeb.

„Medové pečivo“ Pavla Hejhala, „Křepenický kvasový chléb“ z Pekárny Křepenice, „Sedlčanské těstoviny - čerstvé“ od Jana Jiráčka a „Řezbářské práce“ Václava Křížka si mohli návštěvníci trhu přímo zakoupit na náměstí v Sedlčanech. Celkem rychle vyprodané certifikované výrobky dokladovaly, že rozhodnutí certifikační komise bylo správné, že výrobci nabízejí originální a kvalitní zboží. Další výrobky a produkty, jako jsou „Vrchotický kapr“ od firmy FOREST-FISH s.r.o., „Hraštické pekařské a cukrářské výrobky“ z Pekařství a cukrářství Stáňa a „Fresh pralinka“ z Muzea čokolády a marcipánu můžete nakoupit a ochutnat přímo u výrobců ve Vrchoticích, v cukrárně v Malé Hraštici a v Čokomuzeu v Táboře.

V rámci druhého kola certifikace „Toulava regionální produkt®“ byly oceněni i poskytovatelé stravovacích a ubytovacích služeb „Hotel GOLD Chotoviny“ a „Restaurace Židovna“ ve Vysokém Chlumci. Srdečně vás zveme k návštěvě těchto oceněných zařízení.

Dnes máme oceněno celkem 13 výrobků a zemědělských a přírodních produktů a 3 zařízení poskytující ubytovací a stravovací služby. Máte-li zájem o certifikaci vašich výrobků, produktů či služeb a máte-li provozovnu či bydliště v regionu TOULAVA, ozvěte se nám. Pomůžete tak propagaci své práce a rozvoji regionu TOULAVA.