Aktuality
ikona článku

Festival historických řemesel na hradě Šelmberk

Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na letošní X. jubilejní ročník Festivalu historických řemesel na hradě Šelmberk, který proběhne ve dnech 23. a 24. května v areálu hradu a Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk. Denní program po oba dny bude probíhat od 10 do 17 hodin, sobotní večerní hudební program od 21 hodin.

V rámci této dvoudenní naučně zábavné akce budete mít možnost zhlédnout na 20 jedinečných živých ukázek historických řemeselz období od 13. do 18. století, s možností se interaktivně zapojit do vybraných výrobních postupů a procesů. Na vlastní kůži poznáte nejen historii, ale také vlastnosti materiálů všeho druhu, stovky kusů nářadí avybavení rozličných dílen, odění a zvyky jednotlivých řemeslníků. V průběhu akce Vás budou doprovázet hudební a divadelní vystoupení umělců na hlavní scéně i v ostatních prostorách areálu. Ve specializovaném obchůdku si budete moci zakoupit origináln&iacut e; výrobky účinkujících řemeslníků, odbornou řemeslnou literaturu, pomůcky a nářadí.

Výtěžek z akce je tradičně určen k provozu a rozvoji Historicko řemeslně vzdělávacího centra Šelmberk. Plakát na akci je součástí přílohy tohoto mailu a realizační tým předem velice děkuje všem, kteří se jakkoli přičiní při jeho šíření včetně e-mailu samotného.

Těšíme se na setkání.

 

Za realizační tým Aleš Nový.

www.centrumselmberk.cz