Aktuality

MAS Krajina srdce, z. s., se zúčastnila konference Nové cesty k úspěchu.

Konference Nové cesty k úspěchu proběhla pod záštitou Hejtmana Jihočeského kraje Mudr. Martina Kuby, představila aktuální témata i možnosti pro školy, firmy.

5. ročník konference pořádala Jihočeská hospodářská komora v Českých Budějovicích, zahájila ji primátorka Českých Budějovic, doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová.

Během celého dne se vystřídalo mnoho kvalitních mentorů, odborníků a témat. Měli jsme možnost dozvědět se, co se všechno uskutečnilo v rámci programu JHK, Impuls pro kariéru a praxi.

Proběhlo velké množství workshopů pro žáky i pedagogy. Nejvíce bychom vyzdvihli workshopy, kdy si žáci mohli reálně vyzkoušet různá povolání, od pečení chleba přes uvázání květiny, po postavení komínu, aby zjistili, co která práce obnáší, na kterou školu jít, aby mohli dané povolání vykonávat např. v konkrétní firmě. Dozvěděli jsme se, jak si na školách poradili se zapůjčenými 3D tiskárnami a co vše žáci vytvořili.

Jako velmi podstatné vnímáme posílení odborného poradenství do škol, podpora v oblasti psychologicko-sociálního poradenství pro rodiče, učitele i žáky. Dozvěděli jsme se, jaké nejčastější témata se opakují, řeší.

MAS Krajina srdce, z. s., se zúčastnila konference Nové cesty k úspěchu.

Dostali jsme příjemnou zpětnou vazbu na středoškolskou soutěž „Soutěž a podnikej“, která byla pomyslným startem mladé podnikatelky Anny Veselé a jejího aktuálního technologického startupu Spectoda. O to víc nyní vnímáme důležitost takovýchto soutěží, podpůrných projektů.

 

Jedním z aktuálních témat nejen rodičů je kyberbezpečnost, kde jsme měli možnost nahlédnout do úskalí sociálních sítí, kde se běžně dospělí i děti pohybují. Viděli jsme, jak je opravdu „snadné“ založit si důvěryhodný, podvodný profil na sítích, komunikovat s dětmi a vytáhnout z nich informace.

 

Své místo zde mělo i propojení se firem, personalistů se školami a přípravou žáků na práci v konkrétní oblasti, firmě. Mezi další, velmi časté téma patřilo zavádění a realizace digitalizace do výuky na základních i středních školách.

 

Chat-GPT, využití umělé inteligence, tyto slova jsou naprostou novinkou posledních měsíců. Není se čemu divit, dozvěděli jsme se, jak je přínosné využívat AI, v čem všem nám dokáže pomoc, ušetřit velké množství času, jak si díky ní připravit výroční zprávu, proslov, obrázek, či úvodní řeč. Je zcela zásadní uvědomit si, že AI je chytřejší než si umíme představit, stále se vyvíjí a lze očekávat, že v následujících měsících bude pokrok ještě patrnější. Zároveň je potřeba být obezřetný, využívat nástroje rozumně a vnášet do výstupů sebe a svoji originalitu.

MAS Krajina srdce, z. s., se zúčastnila konference Nové cesty k úspěchu.